4 najczęściej powielane błędy na rozmowie o pracę

Proszę unikaj tych czterech błędów. Będziesz zdecydowanie lepiej odbierany przez pracodawców na rozmowach.

Błąd pierwszy: nieadekwatny wygląd.
Poznaj zasady dotyczące ubioru w firmie do której idziesz na rozmowę. Chociaż strój biznesowy będzie najbardziej odpowiedni na rozmowę kwalifikacyjną, czasami przesadna odzież może irytować ankietera. Dlatego zbadaj kulturę firmy i odpowiednio się ubierz. Jeśli nie chcesz ryzykować, bezpieczniej jest ubierać się profesjonalnie. Pamiętaj, że dobre pierwsze wrażenie jest kluczem do zatrudnienia, dlatego Twój strój powinien odzwierciedlać, że podchodzisz do pracy poważnie.

.

Błąd drugi: narzekanie na poprzedniego pracodawcę.
Jeśli zostaniesz zapytany dlaczego odszedłeś z poprzedniej pracy nigdy nie obrażaj byłego pracodawcy albo współpracowników. Nawet jeśli miałeś z nimi problemy to oczernianie kogoś za plecami i wśród nieznajomych jest nieprofesjonalne.
Bez względu na to jakie problemy miałeś lub masz z poprzednimi pracodawcami musisz ich szanować.

Błąd trzeci: spóźnianie się.
Tak to właśnie jeden z najpoważniejszych błędów jakie możesz popełnić i nie usprawiedliwiaj się korkami. Jeśli uważasz że korki są problemem zaplanuj odpowiednio wcześniej dojazd. Jeśli spóźnisz się na rozmowę rekruter może uznać że masz słabe umiejętności zarządzania czasem. Oczywiście mogą się zdarzyć nieoczekiwane okoliczności i możesz się spóźnić, ale w takich sytuacjach przynajmniej zadzwoń i poinformuj rekrutera z wyprzedzeniem.
Ja zawsze miałem taka strategię, że jeśli jechałem w jakieś nieznane miejsce i nie wiedziałem ile czasu zajmuje dojazd to wychodziłem z domu nawet dwie godziny przed rozmową. Jeśli jesteś odpowiednio wcześniej na miejscu możesz odpowiednio zredukować stres, przejrzeć jeszcze notatki i ochłonąć po podróży. Ja robiłem to np.: na ławce przed biurem mojego poprzedniego pracodawcy.

Błąd czwarty: bycie nieprzygotowanym.
Jeśli przyjedziesz na rozmowę kwalifikacyjną bez przygotowania to jak zamierzasz przekonać pracodawcę o zatrudnieniu Ciebie? Jak możesz być lepszy w takiej sytuacji od innych? Nieprzygotowanie jest odbierane jakie brak zainteresowania posadą.


Jak mogę pomóc Tobie?‌
‌Co sprawia Ci największą trudność w procesie rekrutacyjnym?‌
‌Co powstrzymuje Cię przed zmianą pracy?

Daj mi znać: adam@wypracuj.pl

Obiecuje odnieść się do Twojego problemu odpisując na Twoją wiadomość.